Lithuanian Russian

Šunų veislės

Belgų aviganis 0
Belgų aviganis – XIX amžiaus pab. Belgijoje atsiradusi šunų veislė. Atradimo metu vilkų šalyje nebebuvo, todėl belgų aviganis (iš tikrųjų tai – šiuolaikinis vok..
Biglis 0
Biglis (angl. Beagle, pranc. beugler - bliauti, rėkti) – šunų veislė, kilusi iš Didžiosios Britanijos. Tai medžioklinis (kraujasekys) šuo, naudotas Vakarų&nb..
Bobteilas 0
Bobteilas (angl. Old English Sheepdog) – iš Anglijos kilusi aviganių šunų veislė. Tai stambus ilgaplaukis šuo. Pavadinimas kilęs iš tradicijos trumpinti šių šunų&nbs..
Brazilų mastifas 0
Brazilų mastifas, dar vadinamas Fila Brasileiro - šunų veislė, pripažįstama FCI. Kilmės šalis - Brazilija. Daugelyje šalių kinologų organizacijos draudžia ve..
Bulterjeras 0
Bulterjeras (angl. bull terrier) – dekoratyvinių šunų veislė, išvesta Didžiojoje Britanijoje. Kilmė Bulterjeras buvo išvestas kryžminant anglų buldogą, baltąjį..
Dobermanas 0
Dobermanas (Dobermann) – šunų veislė, priskiriama II FCI grupei, pinčerių rūšiai. Tai vidutinio dydžio, stiprus ir raumeningas, bet tuo pačiu ir elegantiškas šuo, idealiai tin..
Jorkšyro terjeras 0
Jorkšyro terjeras – dekoratyvinių šunų veislė, išvesta apie 1800 metus Anglijoje. Tarptautinės kinologų federacijos priskiriama žaislinių terjerų kategorijai.  Išvaizda ..
Kaukazo aviganis 0
Kaukazo aviganiai yra viena iš seniausių ir archaiškiausių žinomų molosinio tipo šunų veislių. Pirmieji šio tipo šunys atsirado Tibete. Tai buvo labai stambūs bei pikti šunys, kurie išimtinai gyn..
Labradoro retriveris 0
Labradoro retriveris – (Labradoras, anglų k. šnek. Lab) tai retriverių rūšis, gun tipo šuo. Labradorai yra populiariausia šunų, registruotų Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV (nuo 1991)..
Niufaundlendas 0
Niufaundlendas (angl. Newfoundland) – šunų veislė. Pagal FCI klasifikaciją, priklauso II grupei (pinčeriai ir šnauceriai, molosiniai šunys), 2 sekcijai (molosinio ..
Rotveileris 0
Rotveileriai (vok. Rottweiler) – Tarptautinės kinologų federacijos pripažinta (Nr.147, gr.2, sk. 2.1) šunų veislė, kilusi iš Vokietijos. Rotveileriai – viena..
Ryzenšnauceris 0
Ryzenčnauceris (vok. Riesenschnauzer) – šunų veislė. Pagal FCI klasifikaciją priklauso II grupei (pinčeriai ir šnauceriai, molosiniai šunys, Šveicarijos zenenhundai ..
Senbernaras 0
Senbernaras (St. Bernhardshund / Bernhardiner) – šunų veislė, kilusi iš Šveicarijos. Senbernarai kilę iš senovinių Azijos doginių šunų, įvežtų į Europą Aleksandro Makedoniečio&n..
Vokiečių bokseris 0
Bokseris – palyginti nesena veislė, išvesta XIX amžiaus pabaigoje. Šie šunys buvo naudojami meškų, vilkų, šernų medžioklei. Tai buvo kresni, stiprūs, gerai..
Čiau - čiau 0
Čiau-čiau (pažodžiui išvertus „minkštas liūtukas“; angl. chow-chow) - dekoratyvinių šunų veislė. Šis šuo, kilęs iš Azijos, yra vienas iš špicų. Jo atvaizdų randam..
Čihuahua 0
Čihuahua – labai sena šunų veislė, kilusi iš Meksikos. Čihuahua šuniukai yra vieni iš smulkiausių ir mažiausių pasaulyje. Čihuahua veislė atsirado maždaug prieš 5000 metų. Manom..
Šarpėjus 0
Šarpėjus (angl. shar-pei) – šeimos šunų veislė, kilusi iš Kinijos. Ūgis 48 – 58 cm, svoris apie 20 kg. Plaukai trumpi, šiurkštūs, styrantys. Būna ir ilgesn..
Rašyk
Skambink