Lithuanian Russian

Šunų ligos

Ar šuo gali sirgti depresija? 0
  Apversti namai, nuolatinis triukšmas ar net keistas šuns elgesys namuose – ne visada susijęs su auklėjimo stoka. Veterinarų teigimu, pasikeitusi elgsena gali įspėti apie rimtesnius keturkojo sv..
Dažniausios prastos mitybos sukeliamos ligos 0
   Daugelis augintinių šeimininkų maistą keturkojui renkasi labiau atsižvelgdami į jo kainą nei į sudėtį. Vis dėlto maitinti augintinį aukštos kokybės, tinkamai subalansuotu maistu yra būtin..
Demodekozė 0
Demodekozė yra uždegiminė liga šunų, kurią sukelia įvairių tipų Demodex erkutės. Kai erkutės, gyvenančios šunų plaukų folikuluose ir odoje, tampa pernelyg didelės, jos gali sukelti šunų..
Kaip apsaugoti augintinį nuo blusų? 0
Kuomet gyvūnų savininkų paklausiame apie labiausiai gąsdinančius dalykus vasarą, vienas iš jų yra blusos. Blusos puola ir kates ir šunis. Šie maži, tamsiai rudi, vabzdžių klasei p..
Kaip kovoti su augintinio peršalimu? 0
  Žiema nėra vienintelis laikas, kai mums reikia rūpintis savo ir keturkojų sveikata. Beveik įpusėjus rudens sezonui, oras tampa vis palankesnis ne tik peršalimams, bet ir įvairių bakterijų d..
Kaip pasirūpinti gyvūnu po operacijos? 0
  Dažnas gyvūno šeimininkas per keturkojo gyvenimą susiduria su ne itin maloniomis veterinarinėmis procedūromis – operacijomis. Nors šių procedūrų metu tiek šeimininkai tiek keturkojai  pati..
Kodėl gyvūnas netenka svorio? 0
  Tinkamas kūno svoris daro itin didelę įtaką ne tik žmonių, bet ir gyvūnų sveikatai bei gyvenimo kokybei. Ypač dažna augintinių sveikatos sutrikimų priežastimi veterinarai įvardija ket..
Kodėl verta nerimauti dėl pažeistų šuns pėdučių? 0
  Atėjus žiemai, keturkojų šeimininkai ne retai susiduria su įvairiomis augintinių traumomis, iš kurių dažniausios - įvairūs pėdučių sužalojimai. Lakstydami ant ledo ar sušalusios snieg..
Otodektozė (ausų uždegimas) 0
  Dėl palankių klimato sąlygų Lietuvoje itin pagausėjo erkių populiacija, ne išimtis ir otodectes cynotis niežų erkės. Šie parazitai, dažniausiai randami ant mėsėdžių (kačių, šunų, šeškų, tr..
Šunidžių kosulys 0
  Šunidžių kosulys – lengvai užkrečiama, plačiai paplitusi kvėpavimo takų liga, dar vadinama trachėjos ir bronchų uždegimu. Didžioji dauguma šunų šia liga perserga bent kartą. Jauni šuniukai, kur..
Šunų kastracija ir sterilizacija 0
Egzistuoja įvairių nuomonių apie gyvūnų kastraciją ir sterilizaciją, todėl nuspręsti, ar vertėtų gyvūnui atlikti tokią procedūrą – gana sudėtinga. Naudinga informacija apie šias procedūras su Jum..
Šunų sarkoptozė (niežai) 0
  Sarkoptozė (arba šunų niežai) - labai užkrečiama parazitinė odos liga, sukeliama mikroskopinių  odos  erkučių (lot. sarkoptes canis). Erkutės patenka ant šuns kailio ir..
Rašyk
Skambink